Licznik

Odsłon : 313665

 

 

Facebook

Reagujemy-pompujemy

Reagujemy-pompujemy

O tym, jak ważne jest reagowanie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego wiedzą uczestnicy warsztatów, które miały miejsce w Przedszkolu Samorządowym „Pod Dębem” w Karolewie. Warsztaty odbyły się w dwóch terminach 19 oraz 25 września i  zgromadziły zainteresowanych mieszkańców gminy Borek Wlkp. Swa wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami szkolenia podzielił się ratownik medyczny Wojciech Moskalik.

Celem warsztatów było oswojenie z ideą pomagania oraz nabycie praktycznych umiejętności ratowania życia i zdrowia.  Uczestnicy poznali czynności jakie należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami. Mieli możliwość wykonania ćwiczeń z użyciem fantoma, resuscytację, pozycję  bezpieczną boczną oraz dowiedzieli się jak postępować w przypadku zadławień i zakrztuszeń.

Aby takie przedsięwzięcie mogło dojść do skutku cztery nauczycielki z Przedszkola Samorządowego „Pod Dębem” w Karolewie zawiązały grupę nieformalną „Aktywni dla przedszkolaków” działającą przy Stowarzyszeniu Borecki Lider Aktywności Społeczno – Kulturalnej „Blask”. Nauczycielki opracowały projekt „Bezpieczne Dziecko” i wzięły udział w konkursie grantowym „Działaj lokalnie” w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziecko. Projekt zyskał uznanie komisji konkursowej i otrzymano dofinansowanie na realizację działań ujętych w projekcie.

Obejrzyj >>https://www.facebook.com/przedszkolekarolew1/videos/542608069902365/

Copyright © 2020 Przedszkole Pod Dębem.
Projekt i wykonanie studio EKKO