Licznik

Odsłon : 325518

 

 

Facebook

"Pompujemy-ratujemy"

13 czerwca 2019 r. każda z grup naszego przedszkola udała się na zajęcia edukacyjne do jednostki OSP w Borku Wlkp. Tym razem wizyta przebiegła nieco inaczej niż dotychczas. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. „1…2…3…proszę Pana 30 to dużo, prawda?”- pytały dzieci z naszego przedszkola podczas wykonywania reanimacji na fantomie – wyraźnie zmęczone wykonaniem masażu serca.

Oczywiście szkolenie nie zrobi z przedszkolaków profesjonalnych ratowników, ale nauczy dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny a Pan Mateusz Kuliński sprawił, że każdy przedszkolak chętnie brał udział w zajęciach.

Copyright © 2020 Przedszkole Pod Dębem.
Projekt i wykonanie studio EKKO