Parnter akcji "Przyjazna Szkoła"

Pszczółki

Z wizytą w Powiatowym Banku Spółdzielczym

piątek, 26 października 2018 18:45

W tym tygodniu podczas zajęć matematycznych grupa „Pszczółki” poruszyła temat pieniędzy. Dzieci dowiedziały się jaka waluta obowiązuje obecnie w Polsce. Przedszkolaki próbowały samodzielne odczytywać nominały na monetach i banknotach oraz odpowiednio je klasyfikowały. W związku z realizacją tematu pieniędzy postanowiliśmy udać się do Powiatowego Banku Spółdzielczego. Dzieci wysłuchały ciekawostek dotyczących pieniędzy i funkcjonowania banku.  Pszczółki dowiedziały się dlaczego, gdzie i w jaki sposób przechowuje się pieniądze, jakie zabezpieczenia są użyte do ochrony obiektu. Dzieci z zaciekawieniem zwiedzały pomieszczenia znajdujące się w placówce i poznały oraz przetestowały urządzenia przydatne w pracy bankiera m.in.: maszynki do przeliczania pieniędzy , banknoty obcych walut, Dzieci miały okazje zobaczyć jak wyglądają karty płatnicze i dowiedziały się do czego służą. Po bardzo ciekawej i interesującej lekcji dzieci udały się do przedszkola bogatsze o zdobytą wiedzę i nowe doświadczenia.

Jesienne porządki

poniedziałek, 15 października 2018 18:18

W tym roku Pani Jesień sprezentowała wszystkim przedszkolakom wspaniałą, słoneczną pogodę. 11 października „Pszczółki” ochoczo wzięły się za grabienie liści w ogrodzie przedszkolnym. Zadanie to wywołało u dzieci duże zaangażowanie i wiele radości. Dzieci z zapałem grabiły  i zanosiły liście do worków. Jak widać wcale nie trzeba być dorosłym, żeby móc coś zrobić dla środowiska.

Robimy zapasy

niedziela, 14 października 2018 13:25

W związku z realizowanym tematem tygodniowym dotyczącym owoców, postanowiliśmy zrobić zapasy na zimę w postaci owocowych kompotów. ostrożnie kroiliśmy obrane wcześniej jabłka a następnie napełnialiśmy nimi przygotowane wcześniej słoiczki. Na koniec wsypaliśmy do słoików cukier, licząc ilość wsypywanych łyżeczek Dzięki uprzejmości pań kucharek kompoty zostały ugotowane. To były wyjątkowo słodkie zajęcia!

«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Copyright © 2018 Przedszkole Pod Dębem.