Licznik

Odsłon : 269020

 

 

Facebook

Z wizytą w Powiatowym Banku Spółdzielczym

W tym tygodniu podczas zajęć matematycznych grupa „Pszczółki” poruszyła temat pieniędzy. Dzieci dowiedziały się jaka waluta obowiązuje obecnie w Polsce. Przedszkolaki próbowały samodzielne odczytywać nominały na monetach i banknotach oraz odpowiednio je klasyfikowały. W związku z realizacją tematu pieniędzy postanowiliśmy udać się do Powiatowego Banku Spółdzielczego. Dzieci wysłuchały ciekawostek dotyczących pieniędzy i funkcjonowania banku.  Pszczółki dowiedziały się dlaczego, gdzie i w jaki sposób przechowuje się pieniądze, jakie zabezpieczenia są użyte do ochrony obiektu. Dzieci z zaciekawieniem zwiedzały pomieszczenia znajdujące się w placówce i poznały oraz przetestowały urządzenia przydatne w pracy bankiera m.in.: maszynki do przeliczania pieniędzy , banknoty obcych walut, Dzieci miały okazje zobaczyć jak wyglądają karty płatnicze i dowiedziały się do czego służą. Po bardzo ciekawej i interesującej lekcji dzieci udały się do przedszkola bogatsze o zdobytą wiedzę i nowe doświadczenia.

Copyright © 2019 Przedszkole Pod Dębem.
Projekt i wykonanie studio EKKO