Licznik

Odsłon : 324661

 

 

Facebook

Bezpieczeństwo to podstawa – sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Autor: Agnieszka Przybylak

W dzisiejszym świecie czyha mnóstwo niebezpieczeństw na nasze dzieci. Nie jesteśmy w stanie uchronić dziecka przed wszelkimi zagrożeniami, ale możemy uświadomić maluchom, jakie konsekwencje mogą wynikać z  niewłaściwych zachowań.

Należy zwrócić uwagę na pewne zagrożenia, o których warto porozmawiać z dzieckiem i wpajać mu od najmłodszych lat właściwe normy zachowań, zarówno w domu, w przedszkolu, na ulicy, czy na podwórku itp.

Dzieci w wieku przedszkolnym są z natury łatwowierne. Wiele badań wskazuje na to, iż nie są w stanie, mimo ostrzeżeń, oprzeć się pokusie sięgnięcia po cukierka od osoby nieznajomej. Niemniej jednak naszym zadaniem jest uczulić dziecko na takie zachowania ze strony dorosłych                i nauczyć dziecko radzenia sobie w takiej sytuacji.

Przejdź do publikacji >>

Copyright © 2020 Przedszkole Pod Dębem.
Projekt i wykonanie studio EKKO