Licznik

Odsłon : 338650

 

 

Facebook

Domowe przedszkole tydzień V

W ubiegłym tygodniu w grupie Żabki rozmawialiśmy o zwierzętach mieszkających na wsi. Staraliśmy się odgadywać ich nazwy na podstawie wydawanych odgłosów. Ćwiczyliśmy buzię i język, naśladując to, w jaki sposób poruszają pyskiem i jakie wydają odgłosy, oraz rozwijaliśmy sprawność fizyczną imitując ich sposób chodzenia. Poznaliśmy określenia „domów” poszczególnych zwierząt: budy, stajni, kurnika. Uczyliśmy się też łączyć w pary dorosłe zwierzęta z młodymi. W kolejnych dniach przedszkolaki poznawały jakie dobre otrzymujemy dzięki zwierzętom gospodarskim. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się film przedstawiające zwyczaje krowy oraz w jaki sposób pozyskuje się mleko. Żabeczki ćwiczyły także spostrzegawczość odszukując ukryte zwierzęta w kartach pracy.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji zajęć, doskonale radzicie sobie jako nauczyciele.

Pozdrawiamy ciepło Karolina Szperlik i Ilona Mazurkiewicz

Copyright © 2020 Przedszkole Pod Dębem.
Projekt i wykonanie studio EKKO